III Niedziela Wielkanocna

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek od 8.00 - 9.30 i w czwartek od 17.00 - 18.00.

Dzisiaj Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Dzisiaj przypada także Święto Chrztu Polski. O godz. 15.00 Nieszpory.

W czwartek (18 kwietnia) o godz. 16.15 Msza Św. Szkolna. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców.

W każdy czwartek Kongresu Eucharystycznego zapraszamy od 17.00 do 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. Od 17.00 do 18.30 adoracja w ciszy, o 18.30 prowadzona.

W piątek (19 kwietnia) o godz. 18.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

W sobotę (20 kwietnia) o godz. 7.00 Msza Św. Za + ks. Proboszcza Pawła Rudnera w 40 r. śm.

W sobotę (20 kwietnia) II Stacja Kongresu Eucharystycznego w parafii Św. Jacka w Bytomiu, której gościem będzie kardynał Gerhard Müller, emerytowany prefekt Watykańskiej Dykasterii ds. Wiary. Wyjazd zapisanych o godz. 8.00. Dzisiaj do ogłoszeń dołączony jest 2 numer Biuletynu Kongresowego.

W przyszłą niedzielę tzw. Dobrego Pasterza (21 kwietnia) - Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw do służby w Kościele.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy dwóch niepełnosprawnych braci Pawła i Dominika, wieloletnich pacjentów Ośrodka w Rusinowicach. Paweł obdarzony jest pięknym głosem i udało mu się nagrać płytę. Za tydzień wraz z mamą Bożeną wygłoszą świadectwo i zaśpiewają. Będzie też można wesprzeć ich przez zakup płyty. Cena minimalna 30 zł.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W sobotę (20 kwietnia) prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła mieszkańców ulicy Klasztornej i Szafranka. Dziękujemy również za wszelkie prace dokonane na rzecz naszej parafii w minionym tygodniu, dary żywnościowe dla Ośrodka w Wojsce oraz za złożone ofiary na bieżące potrzeby naszej parafii. Podobnie jak w poprzednich latach można również przekazać 1,5 procentu podatku na rzecz naszej parafii podając nr KRS : 0000283966 i cel szczegółowy : parafia p.w. WNMP w Wielowsi.

2 czerwca odbędzie się festyn rodzinny w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Wojsce na rzecz podopiecznych. Organizatorzy zwracają się z prośbą o wsparcie w postaci fantów, które zostaną rozlosowane. (np. zabawki, gry edukacyjne, książki, artykuły gospodarstwa domowego, ozdoby, kosmetyki.

INTENCJE MSZALNE 14.04 - 21. 04.2024

14.04.2024 r. Niedziela - III Niedziela Wielkanocna.

7:30 - Za ++ Paulinę i Jerzego Gawlik, ich córki Różę i Edeltraudę, Klarę i Teodora Kocot,  syna Józefa z żoną Krystyną, córkę Teresę i ++ z rodzin Kocot, Gawlik.

9:00 Świniowice - Za + Ryszarda Król (30 dzień po śm.)

10:30 Suma: Za + męża Herberta Ciongwa, rodziców Joannę i Piotra Ciongwa, Paulinę i Romana Watoła, chrzestną Franciszkę, Piotra Kulosa, Edeltraudę i Adolfa Gralla, rodzeństwo, dziadków z obu stron i dusze w cz.c.

Chrzest: Klara Jolanta Samol.

15:00 - Nieszpory.

15:30 - Za + męża Ryszarda Wróbel, teścia Rudolfa, rodziców Gertrudę i Antoniego Samol, brata Roberta, dziadków, ++ z pokrewieństwa.

15.04.2024 r. Poniedziałek.

7:00 - Do Miłosierdzia Bożego za + babcię Annę (od wnuka Krzysztofa z rodziną).

16.04.2024 r. Wtorek.

7:00 - Do Miłosierdzia Bożego za dusze w cz.c.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

17.04.2024 r. Środa.

7:00 - Za ++ Franciszka i Hildegardę Pysik, braci Emila i Ignacego, siostrę Jadwigę Wieczorke, matkę Franciszkę z mężami Jerzym i Józefem, brata Józefa Schygulla z żoną Heleną, szwagra Engelberta Zuber, dziadków Annę i Franciszka Kaminiorz, córkę Marię, Klarę i Heberta Stuchlik i dusze w cz.c.

Nabożeństwo do św. Józefa.

18.04. 2024 r. Czwartek.

7:00 - Za + matkę Adelajdę Krause w pamiątkę 100 r. ur., braci Jerzego i Pawła z żoną oraz ++ z pokrewieństwa Krause i Buczek.

16:15 Msza Św. Szkolna: Za + Mariana Kupiec oraz jego ++ rodziców Genowefę i Mieczysława.

17.00 - 19.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu.

19.04.2024 r. Piątek.

7:00 - Za ++ rodziców Jadwigę i Alfreda Skopek, Różę i Antoniego Wałach, dziadków z obu stron oraz pokrewieństwo i dusze w cz.c.

20.04.2024 r. Sobota.

7:00 - Za + Ks. Proboszcza Pawła Rudnera (40 r. śm.).

18:00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie z ok. 10. r. ślubu Gabrieli i Tomasza.

21.04.2024 r. Niedziela - IV Niedziela Wielkanocna.

7:30 - Za + ojca Ryszarda Kroczek, rodziców Gerdę i Pawła Nowrot, chrześniaka Dawida, ++ z pokrewieństwa.

9:00 Świniowice - Za + męża Piotra (7 r. śm.), jego ++ rodziców Helenę, Klemensa, John, ++ rodziców Irenę i Wilhelma Dyla, brata Jana, szwagra Jacka, ++ z pokrewieństwa.

10:30 Suma: Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze w intencji Marii i Ludwika Smaruń z ok. 60 r. zawarcia sakramentu małżeństwa.

Chrzest: Marcelina Grzybek.

15:00 - Nabożeństwo o powołania.

15:30 - Za + ojca Joachima Sikora w pamiątkę urodzin, żonę Gertrudę i ++ dziadków z obu stron.